WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA KOSTRZYN NAD ODRĄ, ul. Mickiewicza 20, tel./fax (095) 752-90-36 dziekanat@wssz.plUCZELNIA

KIERUNKI STUDIÓW

OFERTA UCZELNI

DZIEKANAT

SAMORZĄD STUDENCKI

ORGANIZACJA TOKU STUDIÓW

PRACE DYPLOMOWE

OBRONY

PRZETARGI

PRACA

SKN PARAMEDIC

EDUKACYJNY OŚRODEK RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

-

O nas

-

Oferta szkoleń pierwszej pomocy

-

Kursy

PIELĘGNIARSTWO POMOSTOWE W RAMACH PROJEKTU

STUDIA PODYPLOMOWEinformacje z serwisu na twój email

Kursy

W dniu 29.06.2012 r. odbyło się kolejne sympozjum z elementami warsztatowymi na temat: Komunikacja interpersonalna w praktyce zespołu ratownictwa medycznego. Kurs ten poświęcony był teoretycznym i praktycznym aspektom wiedzy dotyczącej tworzenia prawidłowych relacji w grupie pracowniczej, ale również, co bardzo istotne, nawiązywania prawidłowych, efektywnych i owocnych kontaktów z pacjentami. Umiejętność odróżnienia leczenia od pomagania stała się kluczowym elementem części teoretycznej sympozjum. Warsztaty natomiast pozwoliły w praktyce, pod okiem psychologa dr Joanny Wichlińskiej-Pakirskiej, poznać tajniki kształtowania prawidłowych postaw pracowniczych i koleżeńskich w tak specyficznym zawodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

W dniu 15.06.2012 r. odbyło się szkolenie dotyczące poznania algorytmów postępowania z pacjentami zaburzonymi emocjonalnie i chorymi psychicznie. Seminarium to prowadziła dr n. zdr. Joanna Wichlińska-Pakirska, psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Kurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem Ratowników Medycznych, którzy licznie zebrali się, by nauczyć się prawidłowo pomagać pacjentom w nagłych stanach zaburzeń emocjonalnych. Odpowiednia diagnoza, jakość udzielanej pomocy i wsparcia oraz rzeczowe postępowanie mogą wpłynąć na jakość zdrowienia i leczenia chorego.

 

 

 

 

 


Dnia 13.06.2012 roku odbyło się seminarium na temat „Nagłe stany zagrożenia życia w neurologii”. Szkolenie to prowadziła lek. med. Anna Karoń-Sobiczewska, specjalista neurolog. Kursanci dokształcali się w tematyce niezwykle ważnej i trudnej w diagnostyce. Wszakże to od wiedzy, szybkiej diagnozy i natychmiastowej reakcji Ratowników Medycznych zależy ludzkie zdrowie, życie oraz jego jakość. Cieszymy się zatem, że Ratownicy zauważyli potrzebę podnoszenia swoich kwalifikacji w tej tak ważnej dziedzinie medycyny.

 

 


Poród uliczny- standardy postępowania dla RM

 

29.05.2012 r. odbył się pierwszy kurs organizowany przez Edukacyjny Ośrodek Ratownictwa Medycznego Wyższej Szkoły Zawodowej. Szkolenie to miało charakter sympozjum i brali w nim udział Ratownicy Medyczni czynni zawodowy, w tym także, co nas bardzo cieszy, nasi Studenci! Opinie uczestników na temat przeprowadzonego szkolenia były bardzo dobre, toteż tym bardziej serdecznie zapraszamy na kolejne kusy.


Uwaga, za każdy kurs przydzielamy 10 pkt. edukacyjnych.


Zgłoszenia na szkolenia prosimy składać drogą elektroniczną na adres
eorm.wssz@gmail.com

 

Tak było przed kursem...

 

 

..., a tak w trakcie

 


Szkoleniowiec, lek.med. Włodzimierz Wichliński, specjalista ginekolog i położnik, od ponad 20 lat ordynator oddziału.

 


 

Oto nasi ambitni kursanci

 

 

ratownictwo medyczne kosmetologia  

 

Wyższa Szkoła Zawodowa - Kostrzyn Nad Odrą wszelkie prawa zastrzeżone 2009
UCZELNIA | KIERUNKI STUDIÓW | OFERTA UCZELNI | DZIEKANAT | SAMORZĄD STUDENCKI | ORGANIZACJA TOKU STUDIÓW | PRACE DYPLOMOWE | OBRONY | PRZETARGI | PRACA | SKN PARAMEDIC | EDUKACYJNY OŚRODEK RATOWNICTWA MEDYCZNEGO | PIELĘGNIARSTWO POMOSTOWE W RAMACH PROJEKTU | STUDIA PODYPLOMOWE
tworzenie stron internetowych
tworzenie stron internetowych